Volný čas


TERMÁLNÍ LÁZNĚ VELKÉ LOSINY

Vzdálenost od hotelu: 200 metrů (2 minuty pěšky)

Jedinečný termální park, který nikde jinde v České republice nenajdete, se nachází jen pár metrů od hotelu Istria. Můžete zde najít vodní svět či bazény, které jsou napuštěny sirnou termální vodou. Termální lázně se určitě vyplatí navštívit. Můžete využít i výhodné pobytové balíčky, ve kterých je vstup do termálního parku zahrnut.


RUČNÍ PAPÍRNA VELKÉ LOSINY

Vzdálenost od hotelu: 500 metrů (4 minuty pěšky)

Jediná ruční papírna svého druhu v České republice začala svou výrobu již v 16. století a nepřetržitě se tu vyrábí papír dodnes. Za návštěvu stojí zcela určitě muzeum papíru i prohlídka nejatraktivnějšími částmi výroby či prohlídka technických zajímavostí.


RENESANČNÍ ZÁMEK VELKÉ LOSINY

Vzdálenost od hotelu: 1300 metrů (16 minut pěšky)

Renesanční zámek, který byl v 17. století známý čarodějnickými procesy, si prošel za celou svou dlouhou histrorii výraznými rekonstrukcemi. Dnešní podobu zámku mohou návštěvníci ocenit od dubna až do října.


LYŽAŘSKÝ AREÁL PŘEMYSLOV

Vzdálenost od hotelu: 10 kilometrů (12 minut autem)

Jeden z nejmodernějších skiareálů v Jeseníkách nabízí čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky s veškerým zázemím pro své návštěvníky. Na své si v areálu přijdou i milovníci běžek a v letním období je zde možnost koupání. V rámci zimních pobytových balíčků v hotelu Istria získáte skipasy do skiareálu Přemyslov. 


SKI AREÁL KOUTY

Vzdálenost od hotelu: 11 kilometrů (12 minut autem)

Ski areál Kouty v zimě nabízí nejmodernější zasněžovací techniku, 11,5 km sjezdovek nebo 25 km běžeckých tratí. V létě tu naleznete množství cyklo a turistických tras, vyrazit můžete na vodní elektrárnu či vyzkoušet bike park.  


PŘEČERPÁVACÍ VODNÍ ELEKTRÁRNA DLOUHÉ STRÁNĚ

Vzdálenost od hotelu: 16 kilometrů (20 minut autem)

Již od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově. Nově je přístupná 2,5 km trasa lesem po červené, která vede až na korunu horní nádrže.

Rezervaci exkurze elektrárny si můžete udělat z pohodlí domova zde.


ROZHLEDNA HÁJ NAD ŠUMPERKEM

Vzdálenost od hotelu: 17 kilometrů (30 minut autem)

Pro stavbu rozhledny byl vybrán kopec Háj (631 m.n.m.) v roku 1993, o rok později se rozhledna slavnostně otevřela. Rozhledna na Háji je dominantou hned dvou moravských měst – Šumperka a Bludova. Háj nad Šumperkem je místo, které pro své pěkné prostředí a daleké výhledy na panorama Jeseníků bylo již dříve hojně navštěvováno turisty.